Spektakl "Być Jak Maria Janion"

Dodaj recenzję:
  • prom3

Art Faktoria i  Centrum Kultury w Gdyni zapraszają na spektakl:„Być Jak Maria Janion”
Marcin Grota, Agnieszka Skawińska

Reż. Marcin Grota

 

       Serdecznie zapraszam na wesoły monodram w wykonaniu młodej aktorki Agnieszki Skawińskiej.

Bohaterka sztuki , doktorantka polonistyki , zapatrzona  w kobietę sukcesu, wielką intelektualistkę Marię Janion pragnie przybrać jej cechy, wcielić się w jej postać.

Swoje zauroczenie intelektualistką przeżywa będąc na urlopie wychowawczym z dwójką małych dzieci. Wykonywanie codziennych czynności domowych przeplata się ze światem nauki. Spektakl ukazuje dobre i słabe strony życia młodej kobiety z dużą dozą humoru.

 Agnieszka Skawińska - młoda, zdolna kobieta, ukończyła szkołę aktorską im. Baduszkowej w Gdyni.  Znana publiczności z ról w sztukach wystawianych w Centrum Kultury w Gdyni. Z wielką lekkością wcieliła się w postać Bianki w  ROMANCY Jacka Chmielnika w reż. Dariusza Majchrzaka  czy z powagą zagrała Alinę w BALLADYNIE w reż. Tomasza Podsiadłego. Agnieszka Skawińska to wulkan energii, emocji i  nieodkryte jeszcze w pełni , nieujawnione zasoby możliwości aktorkich , których namiastką nas poczęstowała.

Marcin Grota - polski reżyser, scenarzysta, eseista, dziennikarz.

Jest absolwentem Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie, Studium Scenariuszowego w PWSFTviT w Łodzi i Wydziału Reżyserii Dramatu w PWST w Krakowie.

W teatrze debiutował spektaklem "Mimika. Komedia w aktach" W. Bogusławskiego. Współpracował m. in. z : Tadeuszem Bradeckim, Jerzym Grzegorzewskim, Jerzym Jarockim i Krystianem Lupą. Pracował w takich teatrach jak: Teatr im. Norwida w Jeleniej Górze, Teatr Ludowy w Krakowie, Teatr im. Jaracza w Łodzi, Teatr Narodowy w Warszawie, Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu, Teatr Wybrzeże w Gdańsku i Teatr Nowy w Słupsku.

Spektakle odbędą się w Centrum Kultury w Gdyni ul. Łowicka 51 Gdynia.

 Rezerwacja telefoniczna pod numerem 530 942 165